Druhy kettlebellů a cvičení s kettlebelly I

V minulém článku jsem rozebrali zda se Vám vyplatí koupit činky, dnes se zase podíváme na jinou činku a tou je kettlebell. Článek jsme se rozhodli rozdělit na dvě části, v té první se podíváme na to jaké druhy kettlebellů máme, v dalším článku se podíváme jak správně cvičit s kettlebellem.

Co je vlastně kettlebell?

Jak jsme již v úvodním odstavci naznačili, tak se jedná vlastně o činku. Jelikož se jedná o činku, tak by neměla chybět v žádném fitness, či domácí posilovně. Kettlebell jako takový připomíná tvarem kravský zvonec, jednoduše řečeno se jedná závaží ve tvaru koule, ke kterému je připojeno ucho trojúhelníkového tvaru. Každý kettlebell má zespodu rovnou plochu pro lepší stabilitu.

Není to jen o hmotnosti

I když kettlebelly můžeme lišit i dle hmotnosti, tak to není jen o ní. Jedná se sice o základní parametr, který bychom měli o kettlebelu vědět, cviky s kettlebellem 12 kg jsou přeci těžší než s kettlebellem 4 kg. Nebo kettlebel menší hmotnosti si vezmete na dynamický trénink a o větší hmotnosti zas na silový trénink. Ale jsou zde i jiné parametry, které jsou stejně důležité jako hmotnost.

Vyberte si kvalitní kettlebell

Dejme tomu, že už víte jakou hmotnost ketllebellu chcete, teď se pojďme podívat z čeho se dá vlastně vybrat.

Plastový kettlebell

Jedná se o kettlebell, který zaujme cenou, ale ne už tak kvalitou. Jádro tohoto plastového kettlebellu je z cementového odlitku a obal je plastový. Takže si dokážete snadno představit to, když s kettlebellem cvičíte často, tak vlivem nárazů může dojít k deformací obalového plastu až k jeho protržení, nebo k drolení cementového odlitku uvnitř kettlebelu. Tento typ se tedy spíše hodí, pro ty co nechtějí moc utrácet a nebo pro začátečníky, kteří se teprve s kettlebellem seznamují.

plastový kettlebell

Vinylový a nylonový kettlebell

Tento typ kettlebellu je vyroben z litiny a pokryt vinylem či nylonem. Tyto kettlebelly jsou odolnější něž plastové kettlebelly, ale také jsou i dražší. Nicméně déle vydrží. Nevýhodou je to, že se vám vinylový obal může časem poničit.

vinylové kettlebell

Litinový kettlebell

Jedná se o velmi kvalitní a odolný kettlebell, který není ničím pokryt takže mu pády nevadí a vydrží roky jako nový. Spíše doporučujeme při cvičení používat nějakou ochrannou podložku, kdyby Vám náhodou kettlebell vypadl z ruky, tak abyste neměli v podlaze důlek. Tento kettlebell je jeden z nejrozšířenějších a za nás Vám ho můžeme doporučit všemi deseti. Nabízíme širokou nabídku těchto kettlebelů, stačí už vybírat dle hmotnosti. Za nás Vám můžeme dát tip na Kettlebell 12 kg, Jedná se o kettlebell s ideální váhou. Můžete s ním dělat jak dynamické cvičení, tak i silový trénink. Pokud nechcete aby Vám činka prokluzovala, tak doporučujeme zakoupit magnézium, které tomu zabrání. To ale neznamená, že je kettlebell kluzký. Jedná se spíše o doporučení, pokud víte, že se Vám velmi potí ruce.

litinový kettlebell

Více příště

To je asi vše co byste o kettlebellu měli vědět. V příštím článku se podíváme na to, jak správně cvičit s kettlebellem.