Posilování a cvičení s činkami i jiným zátěžemi

cvičení

Pro levné a kvalitní budování svalstva za nás doporučujeme činky na cvičení. Jedná se o všestrannou cvičební pomůcku, která není finančně náročná, ale je velice efektivní k tvarování postavy.

Činky jsou ideální cvičební pomůckou pro každého. Pokud jste začátečník, žena nebo muž, tak je to jedno. Co je na cvičení s činkami úžasné je to, že si závaží a frekvenci cvičení řídíš podle svých možností.

Pro efektivní, a ne moc časově náročné cvičení, je sada činek skvělým doplňkem do každé domácí posilovny.

Trénink se závažím je druh silového tréninku, který zahrnuje použití činek spíše než odporových gum a jiných nástrojů. To je skvělé pro rozvoj síly, stavby kosterního svalstva a tvarování těla.

Jak vybudovat díky činkám velké a pevné svaly?

Pro silový trénink je vhodné použít k činkám i závaží, nežli použití odporových gum. Pokud tedy cvičíte s velkým závažím, tak budujete hlavně svalstvo. Proto byste měli volit variantu při posilování, co největší váhu, kterou jste schopní uzvednout v určitém počtu opakování.

Chcete hubnout, ale nechcete přijít o svalovou hmotu?

Pokud tomu tak je, tak doporučujeme u činek použít menší závaží a zahrnout více opakování. Místo činek můžete použít třeba jen expandéry nebo odporové gumy, které jsou pro takové cvičení ideální. Takové cvičení se nazývá kardio a je na ideální k redukci váhy.

Jaká typy činek máme?

Činky barbell – jedná se o asi nejznámější činky. Kdy se činka skládá z osy (hřídele) a na ní se dává závaží.

Činky dumbbell – tyto činky, již mají na sobě dané pevné závaží a jejich hmotnost je zaznačená na čince.

Činky kettlebell – jsou v poslední době oblíbenou cvičební pomůckou, s různou variabilitou cviků. Jedná se o jednoduchý kulatý design s rukojetí.