Rotoped a hubnutí, jak na to?

cvičení na rotopedu

Rotoped je funkční cvičební nástroj, který je převážně určený k hubnutí a zvyšování kondice, v dnešním článku se podíváme na to, jak používat správně rotoped k hubnutí.

Kdy je nejlepší čas na cvičení?

Pokud chcete redukovat svoji váhu, tak je nejlepší trénovat ráno na lačno, kdy jsou zásoby krevního cukru (glykogenu) v těle po delším nočním půstu na nejnižší úrovni. Díky deficitu cukrů v těle, je tělo nuceno dříve sáhnout do rezerv zdroje energie. Pro začátečníky, je vhodné při cvičení na lačno, postupovat pomalu, aby se Vám neudělalo zle z důvodu nedostatku cukru. Po získání kondice, můžete zvyšovat intenzitu tréninku. Toto pravidlo neplatí jen při cvičení na rotopedu, ale ji při běhaní, či jiném cvičení. Proto se nejdříve zaměřte na kondici a následně intenzitu cvičení. Tento ranní rituál je potřeba opakovat aspoň 3x týdně cca 30 min.

Jaká intenzita cvičení na rotopedu, je pro Vás ideální?

Je to jednoduché, zaměřte se na svojí tepovou frekvenci. Pro ty, co si s počty netykají, je obecné pravidlo, že ideální tepová frekvence je taková, když si při cvičení můžete povídat a nezadýcháváte se při tom. Pro ty, co to chtějí přesně vědět, je ideální tepová frekvence 60-70 % z maximální tepovky. Tuto hodnotu zjistíte tak, že od čísla 220 odečtete svůj věk. Tedy pokud je Vám 30 let, tak Vaše maximální tepovka je 190 (220-30=190). Tedy ideální tepovka při aerobním cvičením je cca 124 tep/min.

Není to jen o cvičení na rotopedu

Pokud si myslíte, že si pořídíte levný rotoped a začnete každé ráno na lačno cvičit 30 minut a následně shodíte přebytečná kila, tak se mýlíte. Pokud tedy chcete shodit přebytečná kila, tak je potřeba se zaměřit ještě na stravu. Jelikož strava při hubnutí dělá až 80 % úsilí. Proto se výživovým doplňkům a vyvážené stravě nevyhnete.

TIP na závěr

Pokud chcete vaše hubnutí urychlit, tak doporučujeme při cvičení využívat speciální neoprenový zeštíhlující pás, díky kterému přebytečný tuk z oblastí břicha půjde dolů, ještě rychleji.

zeštíhlující pás na cvičení

Autor: Tomáš Ondřejka