Víte, jak se lehce zbavit přebytečných kilogramů?

Základem snížení tělesné hmotnosti, je zvýšení pohybové aktivity a méně jíst. Jak se budete stravovat, tak to necháme na Vás, tento článek píšeme pro to, abyste zjistili, jak se zbavit přebytečných kilogramů a dostat se po Vánocích opět do formy.

Ale jak to udělat, aby to nebolelo?

Je to jednoduché stačí když do Vaší denní aktivity, zařadíte chůzi. Pokud máte čas, tak můžete vyrazit na venkovní procházky. K takovým procházkám nebo túrám, se budou skvěle hodit trekingové hole, které dokáží z obyčejné procházky vytěžit maximum.

trekingové hole

Ale o tom dnešní článek nebude. Dnes to bude počtení hlavně pro ty, co nemají čas, ale chtěli by shodit přebytečná kila, například při sledování TVChůze je jeden z nejsnadnějších, ale za to velmi účinných pohybů. Jednak zlepšuje kondici a zbavuje přebytečných kilogramů. I když není čas na pořádnou procházku, tak velkou výhodou chůze je to, že ji můžete provádět i doma a trochu si to zpestřit více, jak můžete vidět na videu.

Jak Vám může chůze na místě pomoci?

K tomu, aby došlo ke spalovaní přebytečných kalorií, je potřeba zvýšit vaši srdeční frekvenci. Toho docílíte třeba i chůzí na místě.

Dle studie, kterou zveřejnil časopis Medicine & Science in Sport & Exercise Journal při hodině chůze na běžeckém pásu  spálili 304 kaloirií, při chůzi na místě spálili 258 kalorií. Můžeme tedy říct, že se nejedná o velký rozdíl, kvůli kterému byste si měli pořizovat trenažér.

I když si můžete myslet, že chůze na místě je nudná, tak si uvědomte, že Váš to nic nestojí a navíc cvičit nemusíte dost dlouho, abyste dosáhli svých cílů. Zařaďte do vašeho dne chůzi na 5 minut několikrát denně a výsledky se určitě dostaví. Nebo když sedíte u televize, tak jakmile bude reklama, tak si dejte chůzi na místě a vaše tělo vás odmění.

chůze

Maximalizuje výhody chůze na místě

Jakmile už chůze na místě pro Vás bude nudná, nebo ji budete zvládat levou zadní, tak zařaďte další fáze, díky kterým si trénink více zpestříte.

  • Používejte pochodovou chůzi: Paty zvedáte směrem k hýždím a vše provádíte rychlým tempem
  • Nezapomeňte zapojit ruce.
  • Sledujte svojí tepovou frekvenci. O tom, jaká tepovka je správná pro hubnutí, jsme se rozepsali v našem článku.
  • Za posilujte si při chůzí. Pokud budete držet v ruce lehčí činky, tak skvěle posílíte horní část těla.
  • Pokud Vás chůze nudí, tak zapojte do cvičení intervaly. Jednoduše řečeno např. 10 s makejte naplno a rychle a jednou tolik, odpočívejte tedy 20 s. Nejčastější interval je 20 s práce a 40 s odpočinku.