Vyzkoušej něco nového: Prozkoumej sílu bulharského pytle při tréninku

Cvičení s bulharským pytlem je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí posílit své tělo a zlepšit svou kondici. Bulharský pytel, také známý jako Bulgarian bag, jedná se o unikátní fitness nástroj, který poskytuje širokou škálu cviků pro celé tělo. V minulém článku jsme si bulharský pytel představili. Tento článek bude o cvičení s pytlem.

něco nového bulharský pytel

Mezi nejoblíbenější cviky s bulharským pytlem patří:

Swing: Tento cvik posiluje zápěstí, ramena a záda. Stůjte s nohama rozkročenýma na šířku ramen a držte pytel za ucho. Následně ho roztáhněte před sebe a pak ho znovu přitáhněte k tělu.

Clean and Press: Tento cvik posiluje ramena, tricepsy a bicepsy. Držte pytel na zemi a přitáhněte ho k tělu jako byste udělali dřep. Poté ho vyhoďte nad hlavu jako kdybyste udělali vztyčení nad hlavou.

Snatch: Tento cvik posiluje paže, nohy a záda. Držte pytel jednou rukou a vytáhněte ho nad hlavu jako kdybyste udělali vztyčení nad hlavou.

Turkish Get-Up: Tento cvik posiluje tricepsy, bicepsy a celkově tělo. Lehněte si na záda a držte pytel nad hlavou. Poté se zvedněte do sedu a poté do stoje.

Cvičení s bulharským pytlem je skvělý způsob, jak trénovat celé tělo a zlepšit svou kondici. Je důležité se ujistit, že správně držíte pytel a správně provádíte cviky, abyste zabránili zranění. Také je důležité zvyšovat zátěž postupně a ne najednou, abyste nebyli přetížení.

Cvičení s bulharským pytlem je také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zlepšit svou sílu, vytrvalost a koordinaci. Pytel je navržen tak, aby se pohyboval a vytvářel odpor, což znamená, že cvičení s ním jsou více desetivěžná než s jinými fitness nástroji. Pozn. Desetivěžná cvičení jsou taková cvičení, která zahrnují práci s mnoha svalovými skupinami současně. Desetivěžná cvičení jsou tedy účinná pro rozvoj síly, vytrvalosti a koordinace.

Kromě cviků, které jsem již uvedl, existuje mnoho dalších cviků, které mohou být prováděny s bulharským pytlem, jako jsou:

Squat: Tento cvik posiluje nohy a zadek. Stůjte s nohama rozkročenýma na šířku ramen a držte pytel na ramenou. Udělejte dřep. Mrkněte na trénink a video, kde s bulharským pytlem cvičím.

dřep s bulharským pytlem

Lunges: Tento cvik posiluje nohy, stehna a hýždě. Opět stůjte s nohama rozkročenýma na šířku ramen a držte pytel na ramenou. Udělejte krok dopředu a udělejte dřep.

lunges

Rotace: Tento cvik posiluje břicho a paže. S nohama rozkročenýma na šířku ramen držíte pytel před sebou. Otočte se do strany a poté se vraťte do výchozí polohy. Tento úkon proveďte i na druhou stranu. Tím celý cvik dokončíte a můžete opět celý cvik opakovat.

Deadlift: Tento cvik posiluje nohy, zadek a záda. Držte pytel na zemi a přitáhněte ho k tělu jako kdybyste dělali mrtvý tah.

Cvičení s bulharským pytlem může být prováděno jako součást kardio tréninku nebo jako silový trénink. Záleží tedy na Vás, jaký typ tréninku zvolíte.