Výzva 5/6 Pátý týden

Další týden uběhl jako voda a míříme společně už do pátého tréninkového týdne naší hubnoucí a posilovací výzvy. Při prvním domácím tréninku procvičíme nohy, ramena a břicho. Hubnutí podpoříme také troškou kardia. 

Druhý trénink byl pak čistě běžecký, dále tak pracujeme na budování kondice a vytrvalosti. No a při třetím tréninku se vrátíme na naše oblíbené workoutové hřiště, kde postupně procvičíme břicho, záda, prsní svaly a tricepsy a na závěr si trošku zasprintujeme.

Trénink č. 1: Takové to domácí mučeníčko

Pátý týden cvičící výzvy začneme pěkně zostra. Čeká nás tříkolový kruhový trénink, při kterém na 4 cvicích zapojíme téměř celé tělo. V ideálním případě do tréninku zařaďte podpěry na kliky, ale trénink se dá samozřejmě odjet i bez nich.

klik s podpěrami

Jedeme tzv. pyramidu, v prvním kole 30, ve druhém 20 a ve třetím kole 10 opakování:

  • 30/20/10 dřepů s výskokem
  • 30/20/10 kliků s podpěrkami v maximálním rozsahu
  • 30/20/10 sed-lehů
  • 1 minuta jumping-jacks

Trénink č. 2: Run, Baby, Run!

Druhý trénink není opravdu nic složitého, opět se trošku proběhneme. Já jsem běžel celkem 5 km, což mi zabralo asi 35 minut. Tradičně bylo nejhorší se rozběhnout, od půlky jsem však chytl rytmus a běželo se mi skvěle. Na dýchání už je docela znát, že se mi zlepšila kondice.

Tak to nevzdávejte po prvním kiĺometru utrpení, dál už to bude jen a jen lepší. Zároveň při běhu skvěle vyčistíte hlavu od starostí všedních dní. A naopak, pokud běháte pravidelně, můžete si trénink samozřejmě prodloužit či zvolit svižnější tempo, aby pro vás nebyl zbytečně lehký. 

Trénink č. 3: Návrat na workoutové hřiště

Ve třetím tréninku si opět zaposilujeme, podíváme se totiž opět na workoutové hřiště. Při tréninku budeme potřebovat závěsný systém TRX. Postupně potrápíme břicho, ramena, záda a nesmíme zapomenout ani na prsní svaly.

cvičení s TRX

Jedeme 4 kola cviků, jedno kolo obsahuje:

  • 20 přítahů kolen k loktům, nohy v TRX (střídáme levou a pravou stranu)
  • 20 přítahů na TRX (rovná záda, lopatky k sobě)
  • 5 shybů bez dopomoci
  • 20 kliků (nohy na lavičce)
  • 10 tricepsových kliků
  • 100 m sprintu

Tak jak se vám líbil pátý týden výzvy?

Během pátého týdne jsme opět zapojili celé tělo a vyzkoušeli si také výkonnostní posun v běhu. Ozvěte se do komentářů pod videem, jestli se vám trénink líbil. Rád zodpovím také dotazy ke správnému provedení cviků. Já už se těším na závěrečný šestý týden! Uvidíme, jestli pravidelné cvičení mělo nějaké výsledky. :)

Jestli jste na našem blogu poprvé, mrkněte také první týden, druhý týden, třetí týden a čtvrtý týden hubnoucí výzvy. Více o tom, proč tato videa vlastně natáčím najdete v úvodním článku Šest kilo za šest týdnů

Nezapomeňte soutěžit!

A nezapomeňte na soutěž, kterou jsem pro vás připravil. Pravidla jsou jednoduchá. Stačí, když se aktivně zúčastníte výzvy 6 kg dolů za 6 týdnů.

Každý týden (nejpozději do neděle) mi pošlete fotku nebo video z tréninku na mail info@pro-trenink.cz. Soutěž končí 31.7.2022. Fotky ani videa samozřejmě nezveřejním bez vašeho souhlasu. Trénujte se mnou a vyhrajete rychlé ložiskové švihadlo a sadu odporových gum v celkové hodnotě 1078 Kč.


Ke cvičení jsme použili

 prihlaseni banner