Zátěžová vesta. Důležitý prvek k vašemu cvičení!

Snad každý muž touží po širokých ramenou a silných, vypracovaných paží, spolu s viditelně svalnatým hrudníkem. A proč by taky ne - ženám se to líbí a navíc jim to u partnera dodává na pocitu bezpečí. Je to jeden z hlavních důvodů, proč muži touží mít viditelně silná a široká ramena spolu s pažemi. Není to jen pro zvýšení vlastního sebevědomí, ale i pro zatraktivnění vlastního zevnějšku.

K tomu abyste měli vypracované svalstvo je potřeba vhodný a pravidelný trénink. Bohužel jiná možnost než právě fyzická zátěž není. A čím je silnější zátěž, tím se svalstvo znatelně a lépe vypracovává. Hlavní je brát zřetel na postupné zatěžování, a ne provádět okamžité přetížení, jak to děla spousta začátečníku, že si během prvního tréninku naloží velkou zátěž a po zbytek týdne je postihují nepříjemné bolesti a svalové křeče.

Pokud chcete tělo postupně a jednoduše zatěžovat, aby byla síla rovnoměrná s možnostmi těla, a přitom byl brán zřetel na konečný výsledek, Vám může pomoci zátěžová vesta. Pokud jste nováček a se svým tréninkem teprve začínáte, není nutné vestu pořizovat, nebo pořídit vestu s regulovatelnou zátěží a začínat pomalu. Ale jestli pak už cvičíte delší dobu, vaše svalstvo se zpevňuje, je silnější, tudíž snese i vyšší zátěž. V tomto okamžiku je taková vesta nutným prvkem pro Váš další růst.

Naše vesty mají většinou několik kapsiček, do kterých se ukládá závaží podle vašich potřeb, abyste tak zatížili svoje svalstvo a ono mohlo o něco více růst, jelikož postupným přidáváním zátěže musí vaše svaly více zabrat. Navíc taková zátěžová vesta je přizpůsobena tělu tak, aby případně nepřetěžovala jistá místa, obzvláště pak páteř. Proto Vám nedoporučujeme dělat si zátěžovou vestu doma, kde do ní nacpete kamení a podobné věci. Mohlo by pak dojít k úrazu a při nejhorším ke zranění, které by Vám mohli znepříjemnit Váš každodenní život.

Výrobce zátěžových vest DBX Bushido cílí na rovnoměrné zatížení tak, aby bylo dosaženo kýženého výsledku a žádná část lidského těla nebyla zbytečně přetěžována. Díky tomu můžete bez jakýchkoliv obav a na základě doporučení u jednotlivých vest postupovat v rámci vlastního tréninku, aniž by hrozilo náhlé svalové vypětí. Ještě k tomu jsou vždy vyroben z materiálu, který je na těle příjemný a dostatečně prodyšný, aby odvedl nadměrnou vlhkost.

No a na které sporty se zátěžová vesta hodí?

Hlavně na všechny posilovací cviky, růst svalové hmoty na pažích, zádové svalstvo a břišní, ale i všechny další. Dále to jsou ve směs sporty, které vyžadují překonávání zátěže, jakož jsou všechny posilovací a fitness cvičení, sporty aj. Jsou vhodné i k běhu, pokud už chcete běhat krátké tratě a nebo i dlouhé. Váš běh bude sám o sobě zatížen při tréninku a zlomit odpor tak bude mnohem usilovnější. Což se projeví na samotných závodech, kde budete nechávat svoji konkurenci za sebou.