Závěsný posilovací systém TRX

Tento cvičební nástroj mnozí z Vás znají pouze pod názvem TRX. Co vlastně TRX znamená? Jedná se o zkratu z anglického „Total-body Resistance Exercise“ Když to přeložíme do slova, tak to znamená „Celotělové odporové zatížení těla“ zjednodušeně můžeme říct, že se jedná o cviky pro zatížení celého těla.

trx cviky

TRX popruhy na cvičení jsou moderní cvičební pomůcka, která byla vyvinuta především pro americké vojenské jednotky. Kvůli své jednoduchost a efektivitě, se stala oblíbenou cvičební pomůckou po celém světě. Snad na světě již není fitko, kde byste závěsný posilovací systém nenašli.

Proč si TRX pořídit na cvičení?

  • Jedná se o všestranný cvičební nástroj s kterým procvičíte celé tělo.
  • Nejedná se o nudné cvičení, ale o cvičení plné kreativity.
  • Intenzitu a sílu odporu si určujte dle úhlu postoje.
  • Můžete cvičit kdekoliv.
  • Závěsný posilovací systém TRX zavěsíte kdekoliv.
  • K trx cvikům používáte z 99 % vlastní hmotnost těla.
  • Nízká cena.

Z čeho se posilovací závěsný systém skládá?

TRX se skládá z nastavitelných popruhů, které jsou zakončeny madly pro ruce nebo nohy. Dále přes popruhy je provlečený další popruh s karabinou, který slouží k uchycení náčiní. K tomu, aby šlo TRX uchytit i za dveře, je přibalený další popruh. Popruh má speciální tvar, tak aby při zavřených dveří tvořil zábranu a vy tak mohli pohodlně cvičit kdekoliv.

trx systém

Cviky na TRX

Ke cvičení na závěsném systému TRX, Vám stačí jen pouze vaše tělo a využíváte tak hmotnost vašeho těla. Samotné cviky probíhají tak, že jste jednou částí těla zavěšení v popruzích a druhou se opíráte o zem. Samotnou zátěž koordinujete podle sebe a to tak, čím více vaše tělo směruje pod TRX, tím více mají vaše cviky zátěž. Ke cvičení břicha doporučujeme podložku na cvičení pro větší komfort při cvičení. Pokud se při cvičení budete cítit jako profík a vlastní hmotnost už Vám nebude stačit, tak můžete použít nějakou zátěž nebo odporovou gumu.

cvičení na trx závěsném systému

Díky závěsnému posilovacímu systému, posílíte celé tělo

I když se při cvičení zaměřujete na určitou partii, např. bicepsy, tricepsy či záda, tak vždy posilujete i střed těla tzv. core. Díky tomu, že posílíte core, tak předcházíte např. bolesti zad. Cvičením na TRX zlepšujete celkovou koordinaci pohybů a rovnováhy. Kvůli tomu můžeme tento posilovací systém doporučit pro každého bez ohledu na věk a pohlaví.